Videogaléria

Fóliové bazény a ich estetický vplyv na záhradu

Fóliové bazény sú v dnešnej dobe bežnou súčasťou mnohých domácností. Počas horúceho leta dokážu poskytnúť nielen potrebné osvieženie, ale aj príjemný relax. Túžite po vlastnom bazéne aj vy? V tom prípade nezabudnite okrem ceny a technických špecifikácií myslieť aj na to, ako takýto prvok ovplyvní celú vašu záhradu.

Bazénu vyberte vhodné miesto

Na rozdiel od nadzemného bazéna, murovaný nemôžete kedykoľvek poskladať a presunúť do inej časti záhrady. Práve to je dôvod, prečo si jeho umiestnenie musíte dobre premyslieť.

Pamätajte, že pri výbere vhodného miesta budete musieť brať do úvahy aj skutočnosť, že výkopové práce idú do určitej hĺbky. V danej oblasti sa preto nesmú nachádzať žiadne rozvody. Ďalej platí, že pôda by nemala byť príliš tvrdá, aby zbytočne nekomplikovala prácu.

Bazénu by ste mali vybrať miesto, kde nie je tieň a kde sa v blízkosti nenachádzajú stromy a kríky. Z tých by mohli do vody padať listy, konáre a ďalšie nečistoty, ktoré by ste museli neustále vyťahovať.

Kľúčová je správna veľkosť

Keď viete, kde sa bude bazén nachádzať, prejdite na ďalší krok. Tým je výber jeho veľkosti. Príliš masívne prevedenie bude pôsobiť neprirodzene. Nehovoriac o tom, že zaberie dôležité miesto, ktoré by inak slúžilo na prechádzanie, výsadbu kvetov alebo pestovanie úrody.

Rozmery si môžete sami premyslieť a následne skonzultovať s odborníkmi. Prípadne nechajte celý proces na nich. Podľa veľkosti vašej záhrady vám odporučia to najlepšie riešenie, ktoré bude vyzerať dobre a nadčasovo.

Vyberte si tvar bazéna

Výzor záhrady a používanie bazéna ovplyvní aj jeho tvar. Fóliové bazény môžu mať rôzne formy od klasiky v podobe obdĺžnika až po asymetrické a oblé prevedenia lákajúce pohľady aj z diaľky.

Do menších záhrad je ideálny skôr minimalistický obdĺžnikový bazén, ktorý nezaberá veľa priestoru, no pritom sa v ňom dá aj plávať. V prípade väčšieho pozemku nemáte takmer žiadne zábrany. To, akú možnosť si vyberiete, sa odvíja od vášho vkusu.

Nezabúdajte na obloženie

Väčšina bazénov je charakteristická modrým obložením, ktoré podporuje efekt čistoty a priezračnosti. Takéto riešenie krásne dopĺňa celú záhradu a vyzerá nadčasovo. Nie je však jediné. Zvoliť si môžete aj obloženie dekorované vzormi, napríklad kockami v bielo-modrom sfarbení.

Záhradu ovplyvní aj zastrešenie bazéna

Zastrešenie murovaného bazéna je praktickým doplnkom, ktorý dokáže zabrániť znečisteniu vody v prípade dažďa alebo silného vetra. Dokonca, niektoré vyššie typy zastrešenia umožňujú bazén po zakrytí využívať, vďaka čomu sa môžete kúpať aj po skončení sezóny.

Pri výbere zastrešenia dbajte hlavne na jeho dizajn. Sledujte, ako ladí s bazénom, záhradným nábytkom a ďalším zariadením v okolí. Uistite sa, že exteriér doplní a nebude s ním zbytočne kontrastovať.

Všetko zakončite pekne upraveným okolím

Po dokončení bazéna upravte ešte jeho okolie. Materiály, ktoré v rámci neho použijete, musia byť bezpečné a pevné. Ich povrch by mal vedieť odolávať zvýšenej vlhkosti aj väčšiemu množstvu vody. Okrem toho by sa nemal po navlhčení šmýkať, aby nezvyšoval riziko náhodného pádu do vody.

S celým procesom vám pomôžu odborníci

Murovaný bazén je výrazný prvok každej záhrady. Ak chcete, aby sa do nej hodil a skrášlil ju, obráťte sa na odborníkov s rokmi skúseností. Tí vám poradia, aký typ bazéna je pre vás ideálny, aký veľký by mal byť a kde by ste ho mali umiestniť. Plus, zoberú si na starosti celý proces výstavby a zaistia vám tie najkrajšie výsledky.

Ďalšie články

KONTAKTUJTE NÁS,
SME TU PRE VÁS...

V prípade požiadavky na vypracovanie cenovej ponuky Nás neváhajte kontaktovať, alebo vyplňte rýchly kontaktný formulár. CP cez formulár do 24 hodín na Vašom e-maily!
Bazény realizujeme v rámci celej Slovenskej republiky s jednotnými cenami.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 911 800 903

NAPÍŠTE NÁM

NAŠE KONTAKTY

SHOWROOM

Trstínska cesta 20
917 01 TRNAVA
Areál záhradníctva BEGA

ADMINISTRATÍVNE A SKLADOVÉ PRIESTORY

Zavarská 10/H
917 01 TRNAVA

SÍDLO SPOLOČNOSTI

(aj korešpondenčná adresa)

EGEA plus s.r.o.
Janka Kráľa 1598/128
949 01 Nitra
Slovenská republika

FAKTURAČNÉ ÚDAJE

IČO: 46678514
DIČ: 2023532995
IČ DPH: SK2023532995
(sme platcami DPH)
Spoločnosť zapísaná v ORSR Okresného súdu
Nitra, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 51931/N

BANKOVÉ SPOJENIE

účet vedený: Československá obchodná banka, a.s.
bankový účet: 4029557409 / 7500
IBAN: SK89 7500 0000 0040 2955 7409
BIC SWIFT kód: CEKOSKBX

Rýchly kontaktný formulár