Videogaléria

Jarný štart bazéna – spustenie do prevádzky po zime

Spustenie bazéna na sezónu je pomerne zložitý proces prípravy. Kroky ktoré sa vykonávajú pri spustení technológie a bazéna musia mať postupnosť.

Ako na odzimovanie bazéna

Pri správne prevedenom zazimovaní nás čaká oveľa menej práce ktorou ušetríme veľké množstvo času. Najskôr je potrebné vodu po zime vypustiť a bazén poriadne poumývať a vydezinfikovať. Ak bazén nemá zastrešenie ktoré chráni počas zimy teleso bazéna, tak nás čaká viac čistenia a dezinfekcie ako so zastrešením.

Bazén bez zastrešenia po zime. Ako na odzimovanie bazéna? Ako spustiť do prevádzky bazén po zime?

Práve zastrešenie je najväčším benefitom počas zimného obdobia. Mráz a nepriazeň počasia nemajú taký dopad na fóliu a bazénové vonkajšie komponenty a tým sa predlžuje ich životnosť.

Bazénové technológie

Všetky technologické bazénové zariadenia ktoré sme riadne uschovali na zimu následne osadíme na pôvodné miesto a skontrolujeme či sú správne zapojené. Spustenie systému vyžaduje maximálnu odbornosť. Práve manipulácia s kyselinou a roztokmi určenými na údržbu vody je veľmi nebezpečná a je nutné dodržiavať bezpečnosť pri práci.

Ak sú všetky komponenty zapojené, začíname kalibráciou sondy automatizovaného systému dávkovania. Práve táto kalibrácia zabezpečuje presnosť dávkovania počas kúpacej sezóny. Hladina Ph by sa mala pohybovať vždy naj ideálnejšie na úrovni 7,2 až 7,6. Meranie hladiny pH môžeme vykonať buď papierovými meracími testermi alebo digitálnym testerom, ktorý vykazuje najpresnejšie údaje.

Po úprave hladiny pH by malo nasledovať ošetrenie blokátorom tvrdosti. Pri kúpaní sa časom môžu vytvárať usadeniny na fólií ktoré vytvára tvrdá voda zrážaním vápnika. Práve Blokátor tvrdosti zabraňuje tvorbe týchto usadenín a to práve tým že zablokuje minerály ktoré tvrdú vodu tvoria. Tak ošetrená voda prispieva k jej zdravotnej nezávadnosti.

Ďalším krokom je úprava chlóru. Koncentrácia chlóru vo vode by mala byť v rozmedzí hodnôt 0,3-0,7.

Spustením bazéna však starostlivosť nekončí. Hodnoty pH, alkality a chlóru by mali byť pravidelne kontrolované. Filtrácia by sa mala preplachovať pravidelne aspoň 1 krát za 2 týždne.

Ďalšie články

Slaná voda a jej priaznivé účinky

Blahodarné účinky slanej vody ku kúpaniu boli ľuďom známe už v období starovekého Egypta. Terapia soľnými kúpeľmi pretrváva dodnes a využíva... Čítať viac

Zazimovanie bazéna

Bazén počas zimného obdobia podlieha nepriaznivým poveternostným podmienkam ako aj teplote, ktorá by mohla poškodiť fóliu a bazénové teleso. Preto je vhodné... Čítať viac

KONTAKTUJTE NÁS,
SME TU PRE VÁS...

V prípade požiadavky na vypracovanie cenovej ponuky Nás neváhajte kontaktovať, alebo vyplňte rýchly kontaktný formulár. CP cez formulár do 24 hodín na Vašom e-maily!
Bazény realizujeme v rámci celej Slovenskej republiky s jednotnými cenami.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 911 800 903

NAPÍŠTE NÁM

NAŠE KONTAKTY

SHOWROOM

Trstínska cesta 20
917 01 TRNAVA
Areál záhradníctva BEGA

ADMINISTRATÍVNE A SKLADOVÉ PRIESTORY

Zavarská 10/H
917 01 TRNAVA

SÍDLO SPOLOČNOSTI

(aj korešpondenčná adresa)

EGEA plus s.r.o.
Janka Kráľa 1598/128
949 01 Nitra
Slovenská republika

FAKTURAČNÉ ÚDAJE

IČO: 46678514
DIČ: 2023532995
IČ DPH: SK2023532995
(sme platcami DPH)
Spoločnosť zapísaná v ORSR Okresného súdu
Nitra, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 51931/N

BANKOVÉ SPOJENIE

účet vedený: Československá obchodná banka, a.s.
bankový účet: 4029557409 / 7500
IBAN: SK89 7500 0000 0040 2955 7409
BIC SWIFT kód: CEKOSKBX

Rýchly kontaktný formulár