Videogaléria

Murovaný bazén: Skvelá investícia, ktorá zvýši hodnotu vašej nehnuteľnosti

Murované bazény majú množstvo výhod. Okrem toho, že počas leta umožňujú príjemné ochladenie a skvelo doplnia celú záhradu, sú taktiež investíciou, ktorá zvýši hodnotu vášho domu. V prípade, že by ste sa ho rozhodli niekedy predať, zaň môžete dostať oveľa vyššiu sumu. Akým spôsobom dokáže bazén v skutočnosti zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti a aké sú ďalšie dôvody, pre ktoré sa oplatí nechať si ho urobiť?

Základom je kvalitný bazén

Na začiatok je dôležité povedať, že hodnotu nehnuteľnosti zvýši iba kvalitne vybudovaný bazén, ktorý odolá náročným externým podmienkam a aj po rokoch bude vyzerať ako nový. Práve to je jeden z dôvodov, prečo by ste sa mali v príde záujmu o bazén obrátiť na odborníkov s rokmi skúseností. Tí vám poskytnú tie najlepšie služby a riešenia na kľúč, ktoré vyhovejú vašim požiadavkám.

Bazén dokáže zvýšiť hodnotu nehnuteľnosti až o 15 %

Profesionálne fóliové bazény tvoria spravidla 6 až 8 % z celkových nákladov vynaložených na stavbu domu. Pre mnohých ide o príliš veľkú investíciu, čo je dôvod, prečo sa nakoniec rozhodnú, že bazén nechcú.

Keď premýšľate nad vybudovaním bazéna, nezameriavajte sa len na jeho aktuálnu cenu, ale aj na to, ako vás môže ovplyvniť do budúcnosti. Podľa viacerých odborníkov je bazén jedným z faktorov, ktorý dokáže zdvihnúť cenu nehnuteľnosti najvýraznejšie. V mnohých prípadoch o 12 až 15 %, čo predstavuje dvojnásobok investovanej čiastky.

Platí, že čím je bazén väčší, tým vyššia je hodnota nehnuteľnosti. Nemusí to byť však len veľkosť. Na cenu domu majú v mnohých prípadoch vplyv aj zaujímavé tvary a netradičné riešenia, ako sú napríklad moderné zapustené bazény.

Plusom je taktiež pekne upravené okolie a rôzne príslušenstvo vrátane osvetlenia, vodopádov, protiprúdov a trysiek.

Aké ďalšie výhody prináša murovaný bazén?

Murované bazény majú okrem zvýšenia hodnoty nehnuteľnosti aj mnohé ďalšie výhody. K tým najväčším sa radia:

Skrášlenie okolia domu

Fóliové bazény majú rôzne tvary a prevedenia, vďaka čomu môžu byť krásnym doplnkom celej vašej záhrady. A to nielen počas dňa, ale aj vo večerných hodinách, keď sa zotmie. Stačí si len vybrať pekné osvetlenie, ktoré umiestnite v okolí bazéna či rovno doň.

Domáce pohodlie

Na žiadnom verejnom kúpalisku nebudete mať také pohodlie ako doma. Okolie bazéna si viete upraviť presne podľa seba. Môžete ho doplniť rôznymi kreslami, ležadlami alebo mäkkými sedacími vakmi. Chýbať by nemali ani slnečníky alebo pekný záhradný prístrešok, kde sa skryjete pred priamym slnkom.

Možnosť celoročného použitia

Murované bazény sa dnes dajú pomerne jednoducho umiestniť aj do interiéru. Ich využívanie sa tak môže z dvoch mesiacov predĺžiť na celý rok. Lacnejším riešením je prekrytie klasického bazéna v záhrade, ktoré vám dovolí využívať ho aj v prípade upršaných letných dní.

Ďalšie články

KONTAKTUJTE NÁS,
SME TU PRE VÁS...

V prípade požiadavky na vypracovanie cenovej ponuky Nás neváhajte kontaktovať, alebo vyplňte rýchly kontaktný formulár. CP cez formulár do 24 hodín na Vašom e-maily!
Bazény realizujeme v rámci celej Slovenskej republiky s jednotnými cenami.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 911 800 903

NAPÍŠTE NÁM

NAŠE KONTAKTY

SHOWROOM

Trstínska cesta 20
917 01 TRNAVA
Areál záhradníctva BEGA

ADMINISTRATÍVNE A SKLADOVÉ PRIESTORY

Zavarská 10/H
917 01 TRNAVA

SÍDLO SPOLOČNOSTI

(aj korešpondenčná adresa)

EGEA plus s.r.o.
Janka Kráľa 1598/128
949 01 Nitra
Slovenská republika

FAKTURAČNÉ ÚDAJE

IČO: 46678514
DIČ: 2023532995
IČ DPH: SK2023532995
(sme platcami DPH)
Spoločnosť zapísaná v ORSR Okresného súdu
Nitra, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 51931/N

BANKOVÉ SPOJENIE

účet vedený: Československá obchodná banka, a.s.
bankový účet: 4029557409 / 7500
IBAN: SK89 7500 0000 0040 2955 7409
BIC SWIFT kód: CEKOSKBX

Rýchly kontaktný formulár