Videogaléria

Slaná voda a jej priaznivé účinky

Blahodarné účinky slanej vody ku kúpaniu boli ľuďom známe už v období starovekého Egypta. Terapia soľnými kúpeľmi pretrváva dodnes a využíva sa na liečbu rôznych ochorení ale aj na relax a regeneračné účely.

Slaná voda a jej účinky v bazéne

Pokožka je vďaka soli jemná a má rovnaké pôsobenie na telo ako peeling. Slaná voda obsahuje množstvo vitamínov, minerálnych solí, aminokyselín a mikroorganizmov, ktoré majú antibakteriálne a antibiotické účinky.

Minerály ktoré obsahuje sú magnézium, bróm, draslík a vápnik. Pri kúpaní sa dostávajú do ľudského tela a posilňujú imunitný systém. Napríklad magnézium uvoľňuje svoj účinok tým, že nepatrné magnéziové ióny preniknú do vrchnej vrstvy pokožky a tam zvyšujú podiel vlhkosti, čím sa pokožka stáva jemnou. Bróm zasa prispieva k tvorbe istých hormónov, ktoré sú zodpovedné za regeneráciu pokožky. Navyše pôsobí upokojujúco na celé telo. Draslík tiež ovplyvňuje hydratáciu, posilňuje odolnosť pokožky a pôsobí protizápalovo. Vápnik je dôležitý pri citlivej pokožke. Má antialergické vlastnosti a podporuje pokožku, aby ostala v rovnováhe.

Slaná voda v bazéne. Účinky slanej vody v bazéne na telo. Slaná voda do bazéna. Bazén na slanú vodu

Aj keď slaná voda v skutočnosti kožu trochu vysušuje práve z tohto dôvodu sa pokožka v slanej vode vyjasňuje. Už len príležitostné namáčanie môže pomôcť zmierniť tvorbu akné a prebytočnému mazu na pokožke.

Plávanie v slanej vode spôsobuje lepšiu cirkuláciu krvi v tele, uvoľňuje napätie, stres a zabezpečí lepší spánok, ktorý je pre regeneráciu organizmu nevyhnutný.

Priaznivé účinky má soľ aj na dýchacie cesty. Pri respiračných chorobách sa slaná voda používa na inhalovanie, a keďže v letnom období sa pri odparovaní vody dostáva do dýchacích ciest, má to podobný efekt ako inhalácia. Je všeobecne známe, že pri poranení má urýchlený hojivý účinok a pôsobí ako dezinfekcia.

Akú soľ použiť do bazéna

Do bazéna je vhodné používať Morskú soľ, kde sú jej kryštály získavané odparovaním morskej vody a obsahuje veľké množstvo minerálov.

Ďalšie články

Zazimovanie bazéna

Bazén počas zimného obdobia podlieha nepriaznivým poveternostným podmienkam ako aj teplote, ktorá by mohla poškodiť fóliu a bazénové teleso. Preto je vhodné... Čítať viac

Jarný štart bazéna – spustenie do prevádzky po zime

Spustenie bazéna na sezónu je pomerne zložitý proces prípravy. Kroky ktoré sa vykonávajú pri spustení technológie a bazéna musia mať postupnosť.... Čítať viac

KONTAKTUJTE NÁS,
SME TU PRE VÁS...

V prípade požiadavky na vypracovanie cenovej ponuky Nás neváhajte kontaktovať, alebo vyplňte rýchly kontaktný formulár. CP cez formulár do 24 hodín na Vašom e-maily!
Bazény realizujeme v rámci celej Slovenskej republiky s jednotnými cenami.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 911 800 903

NAPÍŠTE NÁM

NAŠE KONTAKTY

SHOWROOM

Trstínska cesta 20
917 01 TRNAVA
Areál záhradníctva BEGA

ADMINISTRATÍVNE A SKLADOVÉ PRIESTORY

Zavarská 10/H
917 01 TRNAVA

SÍDLO SPOLOČNOSTI

(aj korešpondenčná adresa)

EGEA plus s.r.o.
Janka Kráľa 1598/128
949 01 Nitra
Slovenská republika

FAKTURAČNÉ ÚDAJE

IČO: 46678514
DIČ: 2023532995
IČ DPH: SK2023532995
(sme platcami DPH)
Spoločnosť zapísaná v ORSR Okresného súdu
Nitra, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 51931/N

BANKOVÉ SPOJENIE

účet vedený: Československá obchodná banka, a.s.
bankový účet: 4029557409 / 7500
IBAN: SK89 7500 0000 0040 2955 7409
BIC SWIFT kód: CEKOSKBX

Rýchly kontaktný formulár