Videogaléria

Výhody fóliových bazénov pre deti

Fóliové bazény sú výbornou voľbou do každej jednej domácnosti s deťmi. Najmladším členom rodiny efektívne vyplnia voľný čas a umožnia im precvičovať si plávanie. Okrem toho ich vedia príjemne schladiť a motivovať k pobytu vonku. Aké všetky výhody majú bazény pre deti a prečo by ste nad nimi mali popremýšľať?

Čas strávený vonku

Prinútiť deti ísť von je v dnešnej digitálnej dobe oveľa náročnejšie ako v minulosti. Namiesto stretávania sa s priateľmi alebo hrania športov preferuje väčšina hranie počítačových hier alebo pozeranie televízie.

Ak nechcete, aby vaše ratolesti presedeli celé leto pred monitorom alebo televíznou obrazovkou, budete ich musieť k pobytu vonku nejako motivovať. A čo je lepšou motiváciou, ako bazén, v ktorom budú môcť plávať a zabávať sa?

Murované bazény predstavujú skvelého pomocníka, vďaka ktorému budú deti tráviť celé letné mesiace vonku. Aby ich však kúpanie po krátkej dobe neomrzelo, nezabudnite im dokúpiť aj nafukovačky, lopty a ďalšie zábavné príslušenstvo.

Ochladenie počas vysokých teplôt

Teploty sú každým rokom vyššie, čo spôsobuje problémy nielen dospelým, ale aj deťom. Dôvodom je skutočnosť, že ich organizmus je vo vývoji a nedokáže sa proti teplotným extrémom brániť tak dobre, ako organizmus staršej osoby. Práve preto je ideálne postupne ho ochladzovať.

Na ochladzovanie je ako stvorený bazén, ktorého voda je síce chladnejšia ako okolité prostredie, no nie úplne ľadová. Dieťa tak nedostane šok, ktorý by mohol viesť k rôznym zdravotným komplikáciám.

Takýto spôsob ochladzovania je dôležité opakovať. A to najmä vtedy, keď je dieťa vonku celý deň.

Precvičovanie plávania

Plávanie je zručnosť, ktorá sa učí oveľa ľahšie v detstve ako v dospelosti. Ak neplánujete žiadnu letnú dovolenku pri mori, no deti chcete naučiť aspoň plavecké základy, domáci bazén je tým najlepším miestom. Nikto vás v ňom nebude vyrušovať ani ohrozovať. Nehovoriac o tom, že dieťa bude mať na plávanie celé leto. Nie iba zopár dní.

V prípade, že dieťa plávať vie, bazén je ideálny na precvičovanie nových plaveckých štýlov a techník. S tým pomôžu aj viaceré doplnky, ako napríklad protiprúd.

Zábava s priateľmi

Bazén môže byť pre dieťa nástrojom na vytváranie nových priateľstiev alebo posilňovanie tých existujúcich. S rovesníkmi sa tu dokáže skvelo zabaviť a zahrať. To isté platí aj pre dospievajúcich tínedžerov. Tí môžu zorganizovať napríklad pool alebo garden party.

Okrem bazéna vie zábavu podporiť aj správne zvolené príslušenstvo. Malé deti si vystačia s nafukovacími hračkami. Starším sa zas bude páčiť protiprúd alebo špeciálne osvetlenie umožňujúce kúpať sa aj po zotmení.

Bazén bude rásť s deťmi

Na rozdiel od malých detských bazénov, z ktorých vaše ratolesti po pár rokoch vyrastú, sú klasické fóliové bazény univerzálnym riešením. Vhodné sú pre všetky vekové kategórie, vďaka čomu deťom výborne poslúžia aj v čase dospievania alebo dospelosti. Ide tak o investíciu nie iba na zopár rokov, ale rovno na niekoľko dekád.

Možnosť rozšírenia o príslušenstvo

Murované bazény sa dajú pomerne ľahko rozšíriť o rôzne druhy príslušenstva. Pre tých najmenších sú výborné fontány a trysky zaisťujúce zábavu na dlhé hodiny. Následne poteší krytie, ktoré dovolí bazén používať aj po skončení sezóny, či ohrev vo forme tepelného čerpadla alebo solárneho panela.Ďalej by ste do svojho nákupného zoznamu mali dopísať ležadlá, kreslá, hojdačky a slnečníky. Tie poskytnú bezpečné a komfortné miesto na oddych.

Ďalšie články

KONTAKTUJTE NÁS,
SME TU PRE VÁS...

V prípade požiadavky na vypracovanie cenovej ponuky Nás neváhajte kontaktovať, alebo vyplňte rýchly kontaktný formulár. CP cez formulár do 24 hodín na Vašom e-maily!
Bazény realizujeme v rámci celej Slovenskej republiky s jednotnými cenami.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 911 800 903

NAPÍŠTE NÁM

NAŠE KONTAKTY

SHOWROOM

Trstínska cesta 20
917 01 TRNAVA
Areál záhradníctva BEGA

ADMINISTRATÍVNE A SKLADOVÉ PRIESTORY

Zavarská 10/H
917 01 TRNAVA

SÍDLO SPOLOČNOSTI

(aj korešpondenčná adresa)

EGEA plus s.r.o.
Janka Kráľa 1598/128
949 01 Nitra
Slovenská republika

FAKTURAČNÉ ÚDAJE

IČO: 46678514
DIČ: 2023532995
IČ DPH: SK2023532995
(sme platcami DPH)
Spoločnosť zapísaná v ORSR Okresného súdu
Nitra, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 51931/N

BANKOVÉ SPOJENIE

účet vedený: Československá obchodná banka, a.s.
bankový účet: 4029557409 / 7500
IBAN: SK89 7500 0000 0040 2955 7409
BIC SWIFT kód: CEKOSKBX

Rýchly kontaktný formulár