Videogaléria

Zazimovanie bazéna

Bazén počas zimného obdobia podlieha nepriaznivým poveternostným podmienkam ako aj teplote, ktorá by mohla poškodiť fóliu a bazénové teleso. Preto je vhodné aby bola dôkladne zvládnutá príprava na ukončenie kúpacej sezónny. Ak teplota klesne pod 10 stupňov, tak je ten správny čas na vykonanie potrebných úkonov k zazimovaniu bazéna.

Pojmom zazimovanie sa rozumie kompletná príprava bazénového telesa a technologickej šachty na nízke teploty a počasie ktoré by mohlo poškodiť jednotlivé bazénové komponenty. Všetky náležitosti technologickej šachty, ktoré by mohli byť poškodené ako sú čerpadlá, elektroinštalácia a dávkovacie zariadenia sa demontujú a odložia do izbovej teploty na zimnú sezónu kde sú chránené pred vlhkosťou a mrazom.

Okruh bazéna (potrubie) je potrebné vysať od vody aby ho mráz nemohol roztrhnúť.

Bazén musí byť odpustený tak, aby všetky komponenty a doplnky zostali nad hladinou vody. Odporúčanie je 15 cm pod ich úroveň. Avšak občasná kontrola počas zimného obdobia nikdy neuškodí. Bazén by sa nikdy nemal vypustiť celý vzhľadom na to že fólia by mala byť neustále napnutá z dôvodu nepoškodenia bazénovej fólie.

Proti poškodeniu bazénového telesa a fólie sa používajú špeciálne dilatačné plaváky, ktoré sa diagonálne umiestňujú do vody a uvoľňujú vysoký tlak ľadu pri nízkych teplotách.

Ako v lete tak aj na zimu je potrebné ošetriť vodu roztokom, ktorý zabraňuje riaseniu a zároveň neobsahuje škodlivé chemikálie, ktoré by mohli mať nepriaznivé vplyvy na bazénovú fóliu.

Celé bazénové teleso fólie je treba vyčistiť a odstrániť všetok vodný kameň, ktorý by mohol spôsobiť zanesenie nečistôt. Najdôležitejším bodom pri zazimovaní je aby v potrubí, ktoré vedie z technologickej šachty do bazénového okruhu neostala žiadna voda.

Ak bazén správne zazimujeme, ušetríme si tým čas pri jarnom štarte spustenia bazéna do prevádzky.

Ďalšie články

Slaná voda a jej priaznivé účinky

Blahodarné účinky slanej vody ku kúpaniu boli ľuďom známe už v období starovekého Egypta. Terapia soľnými kúpeľmi pretrváva dodnes a využíva... Čítať viac

Jarný štart bazéna – spustenie do prevádzky po zime

Spustenie bazéna na sezónu je pomerne zložitý proces prípravy. Kroky ktoré sa vykonávajú pri spustení technológie a bazéna musia mať postupnosť.... Čítať viac

KONTAKTUJTE NÁS,
SME TU PRE VÁS...

V prípade požiadavky na vypracovanie cenovej ponuky Nás neváhajte kontaktovať, alebo vyplňte rýchly kontaktný formulár. CP cez formulár do 24 hodín na Vašom e-maily!
Bazény realizujeme v rámci celej Slovenskej republiky s jednotnými cenami.

ZAVOLAJTE NÁM

+421 911 800 903

NAPÍŠTE NÁM

NAŠE KONTAKTY

SHOWROOM

Trstínska cesta 20
917 01 TRNAVA
Areál záhradníctva BEGA

ADMINISTRATÍVNE A SKLADOVÉ PRIESTORY

Zavarská 10/H
917 01 TRNAVA

SÍDLO SPOLOČNOSTI

(aj korešpondenčná adresa)

EGEA plus s.r.o.
Janka Kráľa 1598/128
949 01 Nitra
Slovenská republika

FAKTURAČNÉ ÚDAJE

IČO: 46678514
DIČ: 2023532995
IČ DPH: SK2023532995
(sme platcami DPH)
Spoločnosť zapísaná v ORSR Okresného súdu
Nitra, Oddiel: Sro, Vložka číslo: 51931/N

BANKOVÉ SPOJENIE

účet vedený: Československá obchodná banka, a.s.
bankový účet: 4029557409 / 7500
IBAN: SK89 7500 0000 0040 2955 7409
BIC SWIFT kód: CEKOSKBX

Rýchly kontaktný formulár